Między innymi to oznacza, że marginesy w edytorze tekstowym mają mieć standardową wielkość, czyli dwa i pół centymetra. Chociaż niejednokrotnie lewy margines zamienia się na cztery centymetry. W celu dokonania zmiany wystarczy skorzystać z zakładki Układ strony i wprowadzić pożądane rozmiary. To jest jedna z tych rzeczy, które dobrze jest zrobić od razu.
W ten sposób późniejsze tabele rozmiarem będą dostosowane do przyszłego wydruki. Inaczej mówiąc, w nieodległej przyszłości możemy sobie zaoszczędzić wielu dodatkowych i przede wszystkim zbędnych poprawek. Zarazem niektóre zmiany można ustawić jako domyślne, co przyczyni się do tego, że ustawione na nowo parametry strony zostaną zastosowane i będą obowiązujące w nowych dokumentach.
Oczywiście prace licencjackie na ogół wymagają znacznie więcej zmian, które można z łatwością wprowadzić. Zakładka Układ strony zawiera również możliwość zamiany strony pionowej na poziomą. Przy tym wystarczy skorzystać z menu: Orientacja. Dodatkowo można wykonać wiele innych koniecznych operacji w celu uzyskania pożądanego efektu.
Natomiast sięgając po zakładkę Wstawianie, można dodać rysunki, tabele, wykresy oraz to wszystko, co może być potrzebne. Dzięki temu prace licencjackie zyskują na atrakcyjności i wyjątkowości. Szczególnie że elementy, które trzeba wstawić, zazwyczaj są dobrze opisane przez program Word. I tym samym to uproszcza wykonanie zadania.
Tak więc, jak wyraźnie widać, z powodzeniem można wprowadzić całkiem sporo ułatwień. Dlatego też prace licencjackie w dzisiejszych czasach pisze się znacznie szybciej. Z kolei współczesny edytor tekstowy oferuje wiele przydatnych uproszczeń, które warto stosować dla własnej wygody.