Struktura prac jakimi są prace licencjackie na uczelniach

Każda praca licencjacka musi mieć określoną strukturę. Dzięki temu dobrze są ją czyta i jest przejrzysta dla osób, które takiej pracy nie pisały. Dlatego też, aby praca mogła zostać przyjęta przez dziekanat uczelni i odpowiednio oceniona przez komisję, musi spełniać pewne wymagania, które są ściśle określone w regulaminie przygotowanym przez uczelnię. Student musi go przestrzegać bezwzględnie.

Przede wszystkim, praca licencjacka, powinna być pisana w Wordzie. Zapewnia on odpowiedni układ tekstu i daje możliwości manipulowania nim. Można ustawić w Wordzie czcionkę, interlinię i odpowiednio wzbogacić tekst, który prezentowany będzie komisji. Dzięki temu, dużo lepiej będzie się go czytało. Komisja, też bardzie dużo lepiej patrzyła na tekst, który będzie w odpowiedni sposób przygotowany.

Jeśli chodzi o prace, które związane są tematycznie z ekonomią i różnymi działami gospodarki, warto umieszczać w nich tabele i różnego rodzaju wykresy. Jeśli dołączy się do nich odpowiednie opisy, stanowić będą one bardzo dobry materiał dowodowy na potwierdzenie postawionej w tekście tezy. Tabele i wykresy spowodują, że praca będzie dużo bardziej ciekawa i lepiej będzie się ją czytało.

Wszystkie  prace licencjackie i magisterskie, powinny być opatrzona spisem treści. Może być on umieszczony albo na początku, albo na końcu pracy. Wszystko zależy od tego, jakie wymagania przedstawia uczelnia.