Program Word a praca licencjacka.

Prace licencjackie lub też magisterskie od momentu powstania komputerów, oraz programów do edycji tekstu pisane są w oparciu o ich możliwości. A te nie są małe. Począwszy od zwykłego edytowania tekstu, aż po przedstawianie wyników badań w postaci graficznej. Warto podkreślić także, iż proces drukowania każdej pracy nie byłby możliwy bez programu edytującego dany tekst.

Prace licencjackie nierzadko zawierają różnego rodzaju schematy, wykresy. Także funkcja numerowania konkretnych schematów ułatwia ich znalezienie w pracy. Zastosowanie grafiki przez studenta, pozytywnie wpływa na odbiór pracy przez czytającego. Jednolity tekst męczy bowiem wzrok zarówno studenta piszącego pracę, jak i promotora, który tę pracę poprawia. Aby go ożywić należy zatem stosować w nim przerywniki.

Niezwykle popularne wśród studentów jest również wykorzystywanie tabel w celu ukazania na przykład cech danego przedmiotu, czy też terminu. Pozwala to na jego wyjaśnienie, a tym samym spełnienie wymogów metodologii badań, które w każdej pracy naukowej powinny się znaleźć. Tabele wpływają także pozytywnie na sposób przyswajania treści pracy, co dla autora jest wręcz kluczową sprawą.

Dziś trudno sobie wyobrazić redagowanie jakiejkolwiek pracy naukowej bez możliwości korzystania z programu Word. Jego upowszechnienie sprawiło, iż każdy z nas może zredagować i odpowiednio obrobić tekst, który jest nam potrzebny. Szczególnie w przypadku prac naukowych forma tekstu ma niezwykłe znaczenie. Świadczy ona bowiem także o rzetelności i staranności osoby piszącej pracę.